• به وب سایت ویکی گویش خوش آمدید.
  • برای بهترین نمایش از مرورگر فایرفاکس و یا اینترنت اکسپلورر 9 به بالا استفاده کنید.
  • این وب سایت را به دوستان خود نیز پیشنهاد کنید.
  • ما را در جریان نظرات و انتقادات خود از طریق صفحه تماس با ما قرار دهید.
درباره ما
آذر ماه یک هزار و سیصد و هشتاد و دو بود که ایده جمع آوری لغات، اصطلاحات و ضرب المثلهای رایج در گویش و لهجه محلی مردم شهر خود به ذهنم رسید. بهترین و ساده ترین راه، ایجاد وبلاگ و نوشتن معانی و مفاهیم و ریشه آنها در این وبلاگ بود. بدین ترتیب وبلاگ لغات و اصطلاحات شهرستان خواف راه اندازی شد. پس از حدود هشت سال از راه اندازی این وبلاگ، و جمع آوری مجموعه جالبی از این لغات، به این نتیجه رسیدم که باید این مجموعه به صورت یک دیگشنری آنلاین در دسترس عموم بوده تا مشاهده و مدیریت این کلمات به سهولت انجام پذیرد. پس از برنامه ریزی های اولیه نتیجه این شد که وب سایت مورد نظر به صورت یک دیگشنری کامل و به تفکیک شهرهای مختلف طراحی شود تا قابل استفاده برای تمامی مردم خوب ایران باشد.همچنین این وب سایت به صورتی طراحی شود تا همگی بتوانند در به روزآوری و تکمیل این مجموعه ارزشمند سهیم باشند.مفهومی که به نام ویکی معروف است. تابستان سال یک هزار و سیصد و نود و یک، نام ویکی گویش برای این وب سایت انتخاب و طراحی آن آغاز شد. پس از چندماه نسخه اولیه آن بارگذاری شده و پس از تست اولیه نسخه بتا آماده استفاده توسط همه کاربران شد.
تیم وب سایت ویکی گویش امیدوار است تا گامی هر چند کوچک در راستای حفظ و نگهداری فرهنگ عامه این مرز و بوم برداشته باشد. کمکهای شما کاربران عزیز نیز در کامل تر کردن این مجموعه بی نظیر غیرقابل انکار است.
تیم مدیریتی ویکی گویش همواره آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما در جهت تکمیل اهداف این وب سایت بوده و در اولین فرصت به آنها رسیدگی خواهد کرد. پیشاپیش از همیاری شما متشکریم.

طراح و مدیر وب سایت ویکی گویش
علیرضا پونه
AliReza [dot] Pooneh [at] Live [dot] Com